"Ülkücü Hareket" Bir Gençlik Hareketidir

"Ülkücü Hareket" Bir Gençlik Hareketidir

HABER TARİHİ: 05 Mayıs 2018
9213 Kişi okudu

            Gelecek serisi çalışmamız aslında okunduğunda görülecek ki aynı konular etrafında dönüp durmanın adıdır. Basit dokunuşlarla geleceğimizi kazanmak varken sanal gündemler arasında yok olmuşuz. Sebepleri benim görüşüm genç politikacıların sayısının azlığıdır. Kuşak farkları bazı sorunları görünmez hale getirmiş ve gençlerimiz üzerine yüklenen sorumluluklar altında ezilmiştir. Yayınladığım bu çalışmam devamında yayınlayacağım çalışmalarımın ayak sesleridir.

Hilal – 1  ( Yerli Malı )

Artık Türkiye’nin hayali değişti. Şuanda mobilya, teknoloji (televizyon, telefon, beyaz eşya), yazılım, yedek parça ve hatta savunma sanayisinde millileşen Türkiye’nin ürettikleridir yerli malı, ekonomide tasarrufu sağlayacak olan, bizi Turan Ülkümüze bir adım daha yaklaştıracak olan ürünlerdir yerli malı. Devamı İçin Tıklayınız..

Hilal – 2  ( “Bitirme” Tezi )

Bitirme tezleri, öğrencilerin kaçınılmaz sonudur. Aslında doğru anlatılır ve doğru anlaşılırsa bir öğrenciye verilebilecek en büyük mükâfattır. Devamı İçin Tıklayınız..

Hilal – 3  ( Bilgi Göçü )

Kastettiğim transfer futbolcu transferi değildir, ama biliyoruz ki iyi bir futbolcu odlumu kesenin azgını açıyoruz ve ne yapıp edip transfer ediyoruz. Hiçbir güvenlik endişesi olmaksızın Türkiye’de yaşamaya başlıyorlar. Aynı süreci mühendisler içinde işlete biliriz. Çok zor değil. Devamı İçin Tıklayınız..

Hilal – 4  ( Devlet Görevi -  657 )

Hani biz yıllarca kendimizi kandırdık ya beyin göçü Amerika alıyor gençlerimizi diye, yanlış anlaşılmasın yada anlaşılsın beyin hırsızlığını bizim 657 numaralı kanunumuz yapmaktır. Göç de, çalışmadan üretmeden sadece para kazanma hevesidir. Devamı İçin Tıklayınız..

Hilal – 5  ( Evlilik Aile Kurmak.. )

Beyinlerinin en üretken olduğu yaşlarda beyinlerini esir hale getiriyoruz. Yaşam tarzlarını düzensiz, disiplinsiz, sorumsuz ve savruk yaşatıyoruz. Sonrasında ise askerliği şart koşup ardında da işi şart koşuyoruz. Bu kadar baskı hangi kitap da yazıyor veya kitabın neresinde yazıyor. Gençlerimiz ne zaman beyinlerini kullandırtacağız yeni fikirler düşünmesine fırsat vereceğiz. Evlilik bir gerçeklikse biz o gerçeğin neresindeyiz?

Gençlerimizi akvaryumdan çıkardığımızda görülecektir ki toplumsal, ekonomik, kültürel sorunlar ortadan kalkacak ve gençleriz geleceğin Türkiye’sinin teminatı olacaktır. “Türk Devletinin yenilmez, zinde hayat gücü ve Türk Milletinin teminatı ve istikbali gençliktir.” Başbuğ Alparslan TÜRKEŞ. Devamı İçin Tıklayınız..

27. Dönem Millet Vekili Aday Adayı
Ali Faruk CAN